O czym jest blog Pasja i biznes?

Cześć! To pierwszy wpis na blogu, który w mojej głowie siedzi już od kilku dobrych miesięcy. I jeden z najkrótszych wstępów, jakie kiedykolwiek napisałem.

Swoją małą przygodę z blogowaniem rozpocząłem kilka lat temu. Wrzucałem na popularny serwis amatorskie wpisy na temat muzyki – wtedy mojej największej pasji. To właśnie dzięki niej dostałem pierwszą pracę. Przeszedłem prawdopodobnie przez większość możliwych form zatrudnienia w tym kraju. Od freelancera działającego w pełni zdalnie, przez stacjonarny etat i umowę o pracę, aż po prowadzenie własnego biznesu.

Poznałem dziesiątki osób, które dzieliły się ze mną swoją cenną wiedzą, nieraz dobitnie wskazując wszystkie popełniane błędy i niedoskonałości. Próbowałem swoich sił na przeróżnych stanowiskach, w branżach, które często nie miały z sobą nic wspólnego.

Kim zawodowo jestem dzisiaj? Przede wszystkim copywriterem, który na klawiaturze wystukał już setki tysięcy słów. W drugiej kolejności specjalistą ds. marketingu i właścicielem działalności łączącej powyższe stanowiska. Moją firmę w sieci znajdziesz tutaj. Kim będę w przyszłości? Mam nadzieję, że spełnionym zawodowo człowiekiem oraz doświadczonym blogerem z (być może) nieliczną, ale aktywną grupą czytelników.

Co znajdziesz na blogu Pasja i biznes? Przydatne porady dotyczące tego, jak założyć własną firmę i jak ją poprowadzić, by przynosiła zyski. Kilka pomysłów na to, jak zarobić na swojej pasji. Inspirujące historie ludzi, którzy odważyli się spróbować swoich sił w biznesie i odnieśli sukces. Poradniki i ciekawostki. Osobiste przemyślenia oraz sprawdzone informacje. Jeśli w Twojej głowie rodzi się jakikolwiek pomysł na założenie własnej firmy, będę chciał Cię przekonać do jego realizacji. Może pomogę wybrać ten właściwy? Stare porzekadło z Wall Street mówi, że w ciągu całego naszego życia wpadamy na przynajmniej 5 biznesowych pomysłów, które w przypadku ich zrealizowania, uczyniłyby nas milionerami. Nie przegapmy więc naszej szansy!

Jeśli choć jedna osoba, dzięki poradom lub inspiracjom zawartym na tym blogu, zdecyduje się na założenie własnej firmy, uznam, że Pasja i biznes była strzałem w dziesiątkę. I z dumą usiądę do pracy nad kolejnym wpisem.